Sekcja rękodzieło artystyczne

 

Wspierają nas

Społeczność

 

Najnowsze komunikaty »

Filharmonia w maju 2018 roku

Filharmonia w maju 2018 roku

Bilety na koncerty symfoniczne w dniach 18.05.2018 i 25.05.2018 będą sprzedawane w poniedziałek 30.04.2018 r. w siedzibie biura UTW w godzinach urzędowania. Zapisy...

 
ZEBRANIE STAROSTÓW !

ZEBRANIE STAROSTÓW !

W dniu 08.05.2018 r. o godz.10:00 w siedzibie UTW „Calisia”przy ul.Targowej 24                           odbędzie się zebranie STAROSTÓW GRUP. Obecność...

 
UWAGA!! SEKCJA BIORÓŻNORODNOŚCI – grupa II

UWAGA!! SEKCJA BIORÓŻNORODNOŚCI – grupa II

W dniu 25 kwietnia 2018 r. ( środa ) o godz.15:00 , członkowie Sekcji Bioróżnorodności – grupa II spotykają się w BIURZE UTW przy ulicy Targowej 24 . PROGRAM...

 
 

Wybrane prace

Rękodzieło artystyczne, ręczna robota, coraz rzadziej spotykane wyroby. Piękne, niepowtarzalne, wyjątkowe i kultywujące tradycję, która niestety już odchodzi. Podziwiane przez wszystkich, bliskie naszym sercom i przypominające rodzinny dom. My potrafimy tworzyć te cudeńka. Na zajęciach nasze ręce wyczarowują to za czym nie raz tęsknimy. Haftowane serwety, szydełkowe obrusy. Obrazy malowane igłą i puszyste skarpety dla najbliższych. Ciepły szalik i czapka dla zmarzluchów. Nasze spotkania plonują nie tylko wyrobami. Emanują ciepłą atmosferą i szczególnie miłymi kontaktami międzyludzkimi. Dajemy otoczeniu to-co niewiele rąk już potrafi.

GALERIA BEZDOMNA
bezdomna

HAMM

 

0_b9ba5_589f212c_XL


Nasza obecność na festynie w Cekowie

Na zaproszenie Wójta Gminy Ceków Pana Mariusza Chojnackiego nasze koleżanki z Sekcji Rękodzieła artystycznego: Grażyna Adamkiewicz, Jolanta Witczak, Teresa Sobieraj, Grażyna Bartosik i Katarzyna Nowak oraz Barbara Bartosik z Sekcji Malarstwa artystycznego reprezentowały nasz Uniwersytet wystawiając swoje prace na zorganizowanym przez gminę w dniu 23.05.2015r. Festynie Rodzinnym. Wystawa ich prac wzbudziła duże zainteresowanie i miło było obserwować zachwyt i podziw dla tych „arcydzieł”. Obdarowane przez kol. G. Adamkiewicz pięknymi kolorowymi koszyczkami dziewczynki, dziękowały uśmiechem.

Wystawione prace zainteresowały także Panią Marzenę Wodzińską – członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, która nie tylko je podziwiała ,ale i z uwagą słuchała o działalności naszego Stowarzyszenia. Po miłych godzinach spędzonych na festynie/ o co postarali się gospodarze nie pozwalając nam chociażby zgłodnieć /wróciłyśmy do Kalisza mając świadomość, że misja, którą miałyśmy do spełnienia tj. pokazanie mieszkańcom gminy Ceków, że i w wieku trzecim można realizować swoje pasje ,została spełniona. O tym zapewnił nas Wójt Gminy, zapraszając do dalszej współpracy.

Grażyna Mazurek- uczestniczka festynu.


Wystawa Sekcji Rękodzieła Artystycznego

W dniu 25 marca 2015 r nasze Koleżanki z Sekcji Rękodzieła Artystycznego przedstawiły swoje prace o tematyce wielkanocnej w „KOMODZIE” przy ul. Niecałej. Te prace to prawdziwe artystyczne arcydzieła. Możemy je podziwiać przeglądając : Prace „Rękodzieła”


Wystawa przedświąteczna

W dniu 10 grudnia odbyła się wystawa ozdób świątecznych i choinkowych. Tradycją już się stało ,że w gościnnych progach Klubu Komoda, koleżanki z sekcji Rękodzieło Artystyczne miały możliwość pokazania swoich prac związanych tematycznie z tradycją świąt Bożego Narodzenia. Na wystawę przybyło wielu zainteresowanych Kaliszan oraz koleżanek i kolegów z UTW. Jak zawsze nie szczędzono nam słów uznania i podziwu za pięknie wykonane i zaprezentowane prace.