Home » Zaprosili nas » „Smyki smykom”

Wspierają nas

Społeczność

Wybrane prace

„Smyki smykom”

„Smyki smykom” – pod takim hasłem w niedzielę, 11 grudnia, o 15.00 w Opatówku odbędzie się Koncert Mikołajkowy, organizowany przez Fundację Rodziny Wiłkomirskich, Urząd Gminy Opatówek i Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków. W Gminnym Ośrodku Kultury wystąpią najzdolniejsi uczniowie szkół muzycznych z Kalisza, Ostrowa i Turku.

 

Mikołajkowy koncert rozpocznie Orkiestra Dziecięca „Archetti ” z I stopnia Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Piętnastoosobowy zespół dyrygowany przez Andrzeja Henryka Bączyka zagra kompozycje m.in. Johanna Nepomuka Hummela, Żanety Metallidi, Miłosza Magina i Doroty Obijalskiej.

Mikołajkową niespodziankę repertuarową dla małych melomanów szykuje Kwartet Perkusyjny, który tworzą Miłosz i Nikodem Wielebscy, Agata Radziszewska i Zofia Gierz. To formacja prowadzona przez muzyka Filharmonii Kaliskiej – Bartosza Bindla.

W niedzielne popołudnie w Opatówku zaprezentuje się również Kwartet Saksofonowy Państwowej Szkoły Muzycznej  I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Turku, w wykonaniu którego usłyszymy „Moon River” Henry’ego Manciniego, „Autumn Leaves” Josepha Kosmy i „White Christmas” Irvinga Berlina.

Kilka świątecznych utworów, a także kompozycje Haendla, Bacha, Webera i Dworzaka,  zagra  Muzyczna Akademia Smyka z Kalisza – 24 dzieci, w wieku od 3 do 13 lat, której coraz bardziej popularną w Polsce metodą Suzuki uczy skrzypek z Filharmonii Kaliskiej – Paweł Kulczycki.

Koncert Mikołajkowy „Smyki smykom” poprowadzą uczniowie gimnazjum w Opatówku.

Wstęp wolny.